city skyline

  Література рідного краю


  ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА

  ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

  58000, м. Чернiвцi, вул. I. Франка, 20 ; тел. (0372) 52-73-36, факс: (0372) 51-14-01, Е-mail: ipo@cv.ukrtel.net


   


  18.11.2015 №2/4-856

  Завідувачам РМК/ММК відділів/управлінь

  освіти районних державних адміністрацій та міських рад

   

   

   

  На виконання доручення, даного директором Департаменту освіти і науки 16.11.2015, з метою підвищення якості підготовки учнів ЗНЗ до зовнішнього незалежного оцінювання надсилаємо рекомендації для учителів української мови і літератури.

  Підготовку до здачі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури рекомендуємо проводити на кожному уроці окремим блоком, виділивши для цього 10-15 хвилин. Працюючи на перспективу, таку роботу доцільно розпочинати з середніх класів ЗНЗ.

  Для вдосконалення знань, отримання практичних навичок у правильному розв’язанні тестових завдань на зовнішньому оцінюванні, рекомендуємо під час кожного заняття, максимально в розгорнутому вигляді, викладати матеріал з тієї чи іншої теми, надавати опорні та сигнальні схеми, що допомагають учням у засвоєнні, опрацюванні, запам’ятовуванні наданого матеріалу.

  Крім тестів (опрацювання конкретної теми з урахуванням усіх винятків, усіх можливих варіантів формулювання завдань на ЗНО), складовою частиною домашніх завдань практикувати написання частин твору: тези, аргументів, прикладів із життя чи літератури тощо.

  Для успішного написання власного висловлення, що є одним з ключових блоків ЗНО, необхідно опрацьовуватистилістику тексту. Цей напрямок підготовки передбачає у своїй структурі наступні рубрики: «Зверни увагу» (вживання слів зі зміненим значенням), «Послужливі прийменники» (закономірності вибору прийменника), «Культура мовлення», «Чужинці з вулиці» (русизми в мовленні), «Шкільні мутанти» (типові помилки у шкільному мовленні), «Архітектурні невдачі»(неправильно побудовані речення).
  Підготовка до написання твору включає такі складові: надання на кожному уроці 2-3 цитат, що підвищить його вартість; надання історичних довідок, аналіз суспільно-політичного життя; робота над аргументами, які відповідають запропонованій учням темі; аналіз тексту.

  Також програма курсу з української мови передбачає роботу над фразеологізмами (на зовнішньому тестуванні цей вид роботи виноситься окремим завданням, а вдале використання вказаних одиниць підвищує вартість твору). Фразеології присвячено такі рубрики, як «Усталені вирази», «Фразеологічні антоніми».

  Сприятиме підготовці до написання власного висловлення на ЗНО використання на уроках карток за зразком, що додається.

   

  Директор Г.І.Білянін

  Квітень Є. Д.

  095-362-58-90

  Лист [255 Kb] (cкачувань: 45)
  Література рідного краю [134 Kb] (cкачувань: 108)
  скачать dle 10.3фильмы бесплатно


  Похожі новини
 • Про проведення XV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості
 • Щодо програм зовнішнього незалежного оцінювання
 • Про участь в обласній конференції «Міжпредметні зв’язки в ході викладання суспільно- гуманітарних дисциплін»
 • «Здай кров заради життя»
 • Про затвердження Заходів щодо підвищення рівня викладання української мови у загальноосвітніх навчальних закладах району