7 квітня 2016 р. на базі Васловівського НВК (директор – Перепилюк М. М.) відбувся районний семінар-практикум для вчителів історії та правознавства з проблеми: «Формування та розвиток основних навчальних компетентностей учнів на уроках історії та правознавства». Розпочався семінар щирими привітаннями, які лунали з уст учнів Васловівського НВК – зворушливими до глибини душі віршами, патріотичними гаслами, милозвучними піснями, сповненими національних ідей та любов'ю до Батьківщини.
В ході семінару учасниками були відвідані демонстраційні уроки. Урок історії України в 5-му класі на тему: «Яку роль в історії України відіграли палаци?Бахчисарайський та Маріїнський палаци.» - підготувала та провела вчитель історії Васловівського НВК, спеціаліст І категорії – Неборак Марина Іванівна. Епіграфом до даного уроку вчитель обрала слова: «Історія – це жива пам'ять довкола нас». Тож мета уроку полягала у з'ясуванні ролі архітектурних пам'яток (Бахчисарайського та Маріїнського палаців) в історії; в розкритті та поясненні змісту понять «палац», «архітектура», «мечеть», «мінарет»; у вихованні зацікавленості до вивчення «мовчазних свідків» історії, зокрема, історії рідного краю.
На уроці було здійснено уявну подорож до Бахчисарайського та Маріїнського палаців, вчителем було використано метод «асоціації» - для розкриття і засвоєння нових термінів, творчою групою учнів було проведено «гід-супровід» електронних презентацій. Марина Іванівна зосередила увагу учнів на вивченні пам'яток архітектури рідного краю – Свято – Успенського храму та Свято – Преображенського монастиря с. Васловівці. Підсумовуючи вивчене на уроці, вчитель застосувала вправу «дешифратор», гру «вірю, не вірю» та «розпізнай фото». Справжньою окрасою уроку та його логічним завершенням став вірш учениці 5 класу - Загарії Ксенії «Палац – наша гордість»:
XVIII століття , палац України –
Він ще досі - не руїни.
Цей палац - просто мрія,
Добудувала його Марія.
Палац - білосніжний,
По кольору, неначе сніжний.
Побудований в столиці України,
У прекрасному Київ – граді.
Палац Маріїнський –
Наш він , український.
Став резиденцією Президента України –
Це - пам’ятка нашої країни.
Учасники семінару завітали також у шкільний краєзнавчий музей, в якому члени клубу «Юні музеєзнавці» провели захоплюючу екскурсію, детально розповідаючи про кожен експонат. А після відвіданих уроків - здійснили краєзнавчу екскурсію в Свято-Преображенський монастир с. Васловівці, де мали нагоду поспілкуватись з настоятелем - архімандритом Євгенієм, а також довідатися історію заснування монастиря.
На завершення семінару відбулося засідання круглого столу, на якому було обговорено відвідані демонстраційні уроки. Зокрема, слово було надано вчителям – Неборак М. І. та Тарновецькому Я. О., директору Васловівського НВК – Перепилюку М.М., вчителям-методистам – Черешнюку М. М. (Кострижівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Садовнику В. О. (Юрковецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Бортник Г. В. (вчителю історії і правознавства Хрещатицького НВК, лауреату Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Вчитель року - 2016» у номінації «Історія України»), а також керівнику методоб'єднання вчителів історії та правознавства – Березюк Т. Г. (Репужинецький НВК), яка окрім виступу щодо відвіданих уроків, зупинилась на окремих питаннях підготовки до ДПА і ЗНО- 2016.
Окрім того, методистом РМК – Пазюк З. М. було здійснено теоретичний супровід проблеми семінару; проаналізовано успішність учнів у І-ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад та в історичних турнірах, зосереджено увагу на проблемних питаннях, зокрема, психолого-педагогічного супроводу підготовки до ДПА/ЗНО. Завершився семінар-практикум, лейтмотивом якого було національно-патріотичне виховання, традиційним підведенням підсумків та прийняттям методичних рекомендацій.
Пазюк З. М. -
методист РМК
відділу освіти