city skyline

  Найбільша з українок


  Я вибрала долю собі сама.

  І що зі мною не станеться –

  У мене жодних претензій нема

  До Долі  - моєї обраниці.

                    Л.Костенко

   

   

  Найбільша з українок

   

   Є в нашій літературі багато імен, перед якими хочеться шанобливо схилити голову і низько їм вклонитися. До них належить ім’я безсмертної поетеси, названої іменем своєї землі, - Українка.

  В одному з листів 1909 року, вибираючись на лікування до Єгипту, Леся Українка писала: «Пожила в Азії, поживу ще й в Африці, а там… Отак все посуватимусь далі та далі – та й зникну, обернуся в легенду …» Справді, для сучасності поетеса стала постаттю легендарною, овіяною ореолом Дочки Прометея.  Однак чим далі відходить  в історію ім’я Лесі  Українки, тим ближчими  стають нам її твори, розкриваючись новими гранями, новими духовними скарбами.

  Письменниця прожила коротке життя – 42 роки. Та встигла зробити багато , її талант розкрився в усіх різновидах літературної праці. Вона поетеса і драматург, прозаїк і перекладач, учений-літературознавець і фольклорист-етнограф, публіцист і педагог, видавець, журналіст, поліглот (крім української та російської, Леся Українка досконало володіла французькою, німецькою, англійською, італійською, грецькою, латинською, польською, білоруською мовами), була громадським діячем.

  Перу Лесі належать такі відомі  твори, як «Contra spem spero!», «Конвалія», «І все-таки до тебе думка лине», «Давня казка», драма-феєрія «Лісова пісня», драма «Бояриня», «Одержима», «Стояла я і слухала весну» та багато інших.

   

  Найбільша з українок

   

   

  Усі її твори – це образ ідеальної землі, земного раю, що зветься «Україною». З’явився цей образ  - і багато людей збагнули, що це звання їх зобов’язує, що їм є за що боротися і віддавати життя.

  Лесю Українку називають у народі дочкою Прометея, бо сама вона перейняла від Тараса Шевченка і понесла далі естафету  правди, добра і людяності, її лірика сповнена глибокої пристрасності, ніжної задушевності, щирої любові  до рідної землі, до свого нескореного народу. Сутність її творчості визначив Іван Франко, назвавши Лесю Українку послідовницею Т.Шевченка і наймужнішим поетом  України. У 1898 році у «Літературно-науковому віснику» з’явилася стаття І.Франка про творчість Лесі Українки, в якій він ставить поетесу в один ряд із Шевченком: «Від часу Шевченкового «Поховайте та вставайте, кайдани порвіте» Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова, як із уст сеї слабосилої, хворої дівчини».

  25 лютого минає 145 років від дня народження Лесі Українки.

  У Заставнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів теж відзначили цю славну дату. Учні та вчителі організували виставку «Дочка Прометея», присвячену життєвому та творчому шляху видатної поетеси, у всіх класах цікаво та змістовно провели години спілкування «Славна дочка України», «Видатна поетеса України», «Співачка «досвітніх вогнів»», на яких дізналися багато нового про відому письменницю, розповідали про життя незламної українки, читали її твори.

  Леся Українка – це взірець для наслідування, до кого багато хто може звернутися у скрутний час. Вона живе у своїх творах, сповнених високих прагнень до свободи, добра, миру, щастя – і це її духовне безсмертя. Слова Мавки з «Лісової пісні» цілком і повністю стосуються самої Лесі:

  Ні! Я жива! Я буду вічно жити!

  Я в серці маю те, що не вмирає.

   

                          Вчителі української мови та літератури

                          Заставнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

                          Самборська Г.І., Лашта С.Д.

  скачать dle 10.3фильмы бесплатно


  Похожі новини
 • ЛЕСЯ УКРАЇНКА - ГЕНІАЛЬНА ДОНЬКА УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
 • Літературно – музична композиція присвячена 145 – річниці від дня народження Лесі Українки
 • Про проведення конкурсу "Ми - Патріоти України!" № 101 від 16.02.2016
 • Про проведення районної виставки-конкурсу «Галерея мистецтв» серед загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів району