city skyline

  «І чорніли тюльпани…»


  «І чорніли тюльпани…»

   

   

   

  Минають дні, ідуть роки.

  Життя листки перегортає.

  А біль Афгану – навіки,

  В душі чомусь не замовкає.

  Саме такими словами розпочався у Товтрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів захід-пам’ять «І чорніли тюльпани…», присвячений 27-річниці виведення радянських військ з Афганістану, який підготувала з учнями 9 класу педагог-організатор Котик І.І..

   

  «І чорніли тюльпани…»

   

  У ході заходу, присутні вчителі та учні мали можливість послухати афганські пісні, переглянути відео фрагменти із страшної війни, мультимедійну презентацію про наших односельчан, які були на цій страшній війні. Їх всього 6: Сопівник Степан Іванович, Спіжавка Георгій Миколайович, Ящук Георгій Георгійович, Спіжавка Василь Іванович, Бойчук Георгій Васильович, Фенюк Олексій Олексійович. Вони пройшли пекло війни Афганістану, та не поповнили списки загиблих, вони і є тією пам’яттю, що пише історія.

   

  Але серед тих, хто не повернувся до своїх рідних домівок був і випускник нашої школи – Бабич Тарас Любомирович, житель с.Василів. Пам’ять про нього та всіх воїнів-афганців, які не повернулися до рідних домівок було вшановано хвилиною мовчання.

  Також у школі було оголошено конкурс авторського вірша, творчої роботи, плаката на тему «Афганістан… Біль моєї душі». Свої творчі можливості спробувала учениця 9 класу Шкварчук Олександра написавши вірш «Навіщо клята та війна», а Слободян Ганна, учениця 10 класу намалювала плакат «Афганістан в моєму серці».

   

  «І чорніли тюльпани…»

   

  Учнями 9 класу були прочитані вірші жителя нашого села Георгій Ходоровського, який 2 роки перебував в Афганістані лікуючи поранених воїнів. Вчителька історії Буджак Валентина Іванівна розповіла цікаві факти про причини цієї війни, яка тривала 9 років, 1 місяць та 19 днів.

   

  На завершення були сказані такі слова «Летять, відлітають у вічність роки. Роки, скільки б їх не минуло, не зітруть у нашій пам’яті імені воїнів-афганців».

  скачать dle 10.3фильмы бесплатно


  Похожі новини
 • ДО РІЧНИЦІ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ
 • Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни»